Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                       
                                 SPORT I TURYSTYKA

Zagospodarowanie terenu i organizację boisk sportowych na terenie obiektu szkolnego, należy w bardzo dużej mierze przypisać uczniom tej szkoły. Praca ich zaczęła już w bardzo krótkim czasie owocować sukcesami w postaci zwycięstw w imprezach zarówno gminnych, jak i powiatowych. Piłkarze i piłkarki ręczne naszej szkoły łącznie osiemnaście razy zwyciężali w mistrzostwach powiatowych i jeden raz w mistrzostwach podokręgu. O ich klasie niech świadczy fakt, że mecze finałowe w tychże turniejach kończyły się wygraną różnicą kilkunastu punktów. Z tej też młodzieży powstała później drużyna, która występowała w lidze okręgowej.

Wśród absolwentów naszej szkoły jest mistrz świata w wyciskaniu ciężarów leżąc –  Wojciech Zachariasz. Jego osiągnięcia to:

  •  1996 – II miejsce w mistrzostwach Polski,

  •  1998 – II miejsce w mistrzostwach świata,

  •  1999 – I miejsce w Pucharze Świata.

               Mistrz po powrocie z Pucharu Świata

 

Zajęcia sportowe i rekreacyjne odbywają się na zastępczej sali gimnastycznej lub na kompleksie boisk szkolnych, które niestety nie posiadają nawierzchni asfaltowej i nie zawsze nadają się do użytku. Nie przeszkadza to jednak naszej młodzieży w zdobywaniu laurów w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z innych gminnych szkół.

  

ZWIEDZAMY   NASZ   KRAJ

            W każdym roku szkolnym organizowana jest w naszej szkole wycieczka. W zależności od zasobów finansowych jedno lub wielodniowa. Poznawanie historii, kultury i zabytków naszej Ojczyzny jest jednym z priorytetów wychowawczych. Dzięki wycieczkom, których organizatorem był mgr Leon Żołnowski, młodzież mogła zobaczyć wiele znaczących dla naszej kultury miast i obiektów historycznych.

 

Tu już byliśmy.

 

Wstecz